Jak zadbać o ploter? Jaki serwis ploterów w Poznaniu ?

plotterPo zakupie nowego plotera jesteśmy przekonani, że praca będzie przebiegać bezproblemowo, a zlecenia nie będą się piętrzyć. Tak będzie, jeśli o nasz ploter zadbamy należycie. Aby przedłużyć jego żywotność niezbędna jest jego konserwacja i to wykonywana dość systematycznie. To mniej więcej tak jak z samochodem firmowym, do czasu do czasu musi trafić do serwisu ploterów HP na wymianę filtrów powietrza i paliwa, a może i wymianę hamulców. Nie ma od tej reguły odstępstw i nasz ploter też dobrze nie będzie działał jeśli na tej usłudze zaoszczędzimy. Czyszczenie plotera jest niezwykle ważne, bo to od niego zależy jakość wydruku. Oprócz głównych podzespołów znajdujących się wewnątrz plotera takich jak: głowica, karetka czy pasek musimy jeszcze czyścić podzespoły znajdujące się w pobliżu, bo to one mają wpływ na te główne podzespoły w ploterze.
Ssawka stacji serwisowej, to również bardzo ważny element plotera. W zasadzie nie ma potrzeby czyścić wewnętrznej, środkowej części ssawki, chyba że znajduje się tam  ewentualny element, który może uszkodzić lub zabrudzić głowicę. Wa każdym razie, jeśli się tak stanie lepiej jest wezwać profesjonalny serwis ploterów.

Automatyczne czyszczenie głowicy drukującej

Jeśli ploter paskuje i niewyraźnie drukuje, to może być zabrudzona głowica. Mamy wówczas dwa wyjścia – wezwać profesjonalny serwis ploterów z Poznania lub wykonać czyszczenie samemu. Wtedy koniecznie trzeba wykonać automatyczne czyszczenie głowicy plotera. W tym celu należy upewnić się, że dźwignia ładowania mediów jest opuszczona. Następnie nacisnąć klawisz w trybie gotowości do druku w celu wyboru rodzaju i siły czyszczenia. Na wyświetlaczu pojawią się diody sygnalizujące rodzaj i siłę czyszczenia: Little, Normal i Long.

Klawisz czyszczenia należy przytrzymać ponad 2 sek aby uruchomić automatyczne czyszczenie. Na wyświetlaczu pojawi się Cleaning **%
Procedura automatycznego czyszczenia zakończy się wraz z pojawieniem się komunikatu „Ready to Print”.

Podczas wykonywania konserwacji ploterów należy również wykonać:
Czyszczenie zewnętrzne drukarki i podajników papieru, aby wydruk z plotera był czysty.  Sprawdzenie i oczyszczenie drogi przejścia papieru aby nie było żadnych pasków na wydruku. Sprawdzenia i oczyszczenia mechanizmu pobierania papieru również nie można pominąć.
Oczyszczenie wnętrza drukarki, tak abyśmy mogli dokładnie obejrzeć wszystkie podzespoły.
Czyszczenie i konserwacja karetki, o którym pisaliśmy już wyżej.Czyszczenie elementów gumowych wraz ze smarowaniem.Na końcu winniśmy wykonać przetestować i sprawdzić komunikację z komputerem. Naprawa ploterów, to skomplikowany proces niejednokrotnie lepiej jest w tej kwestii wezwać serwis ploterów niż próbować naprawiać ploter we własnym zakresie.

Zostaw komentarz